29. červenec 2021

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

O generálce proti béčku Zlína...

První poločas byl velmi dobrý. Kombinačně se nám dařilo a měli jsme utkání pod kontrolou. Soupeře jsme nepouštěli do šancí. Měli jsme častěji míč na noze a udávali jsme tempo utkání. Ve druhém poločase přišlo malé uspokojení. Byli jsme nedůslední hlavně v defenzivní práci. Chodili jsme ve velkém počtu útočit a neměli jsme zajištěnou defenzivu. Tím jsme otvírali obrovské prostory vzadu a Zlín toho využil několika velmi nebezpečnými brejky, které jsme zvládli bez inkasování branky jen díky dobrému výkonu brankáře a trochou štěstí. Celkově však, kromě pětadvaceti minut ve druhém poločase, nám utkání se Zlínem vyšlo a hodnotím ho jako dobrou generálku na mistrovské utkání.


Aktuální kádr...

Myslím si, že kádr je v tuto chvíli velmi dobrý, vyrovnaný, jen je pouze trochu úzký. Odešli někteří hráči a na příchodech stále pracujeme. Už nyní víme, že do klubu přichází Claude Lhotecký ze Zbrojovky Brno. Je nám jasné, že nás čeká velice těžká soutěž s mnoha zápasy, proto chceme mít kádr nachystaný, tak abychom celou soutěž zvládli. I tak jde vidět, že hráči, kteří tu nyní jsou, mají společně velkou sílu. Jde vidět, že jsou dlouho spolu. Prakticky společně prošli celé minulé letní přípravné období, celé zimní období a nyní letní přípravu. Společně zvládli i období, kdy se nesmělo hrát. V té době chodili poctivě na tréninky, makali a věřím, že to celou atmosféru v kabině posílilo.


Letní přípravné období...

Letní přípravu jsme plynule navázali na jarní období, ve kterém jsme se chystali v tréninkovém procesu a absolvovali i několik velmi kvalitních utkání. V plánu jsme měli i těžké utkání s prvoligovými, či druholigovými týmy. V těchto zápasech jsme si ověřili, že jsme schopni hrát dobré zápasy s těžkými soupeři. Samozřejmě jsou to přípravná utkání, kde každý tým zkouší různé varianty a nachází se v jiné fázi přípravy. Je známo, že až mistrovské utkání opravdu ukáže jak na tom jsme. Celá příprava byla kvalitní a všichni věříme, že jsme se dobře připravili a do nové sezóny vstoupíme daleko líp než do těch minulých.


Bilance přípravných utkání – 5x výhra, 1x remíza, 2x prohra...

Příprava byla opravdu dobrá. Kluci podávali dobré výkony, ukazovali, že fotbal hrát umí. Jde vidět, že o sobě na hřišti vědí daleko víc než před rokem. Zlepšují se zápas od zápasu. Samozřejmě jsme rádi, že výsledky byly celkově dobré i proti těm silnějším soupeřům. Nicméně více než samotné výsledky mě zajímá předvedená hra, způsob, jakým se prezentujeme a jak kluci na hřišti makají.


Herní stránka...

V ofenzivě jsme nastříleli celkem dost branek, ale produktivita nebyla tak dobrá. Možností na vstřelení branky jsme si v zápasech vytvářeli mnoho a nebyli jsme až tak úspěšní jako bychom si přáli. Odehráli jsme mnoho zápasů, kdy jsme soupeře nepouštěli do velkých šancí. Snažili jsme se kompaktně zavírat prostory a nepouštět tak soupeře do zakončení. Někdy se nám stávalo, že jsme nebyli v defenzivě koncentrovaní a zodpovědní, takže na to si určitě budeme muset dát pozor. I přes celkovou spokojenost je však potřeba stále pracovat na ofenzivě i defenzivě.


Síla týmů...

Utkání ukázaly obrovskou kompaktnost týmu. Kluci drží při sobě, dokážou hrát tempo fotbal. Samozřejmě stále musíme pracovat, abychom měli lepší součinnost v ofenzivní a defenzivní fázi utkání. V tréninkovém procesu stále pracujeme na kondici, kdy se více zaměřujeme na rychlost a rychlostní vytrvalost. Naším cílem je stále být nároční v tréninku i utkání.


Cíle před startem MSFL...

Cíl do sezóny je již asi třetím rokem stále stejný. Chceme hrát na špici tabulky MSFL. Chceme hrát o nejvyšší příčky a chceme se pokusit zabojovat o postup do vyšší soutěže. Víme, že sezóna bude obrovsky náročná. Soutěž je plná velmi kvalitních týmů, ale my se chceme prezentovat dobrým fotbalem, výsledky a sbírat body doma i venku.


Prvního mistrovského utkání - 1. SC Znojmo...

Bude to určitě náročný soupeř. Hrají tam kluci, kteří hráli i u nás v klubu, takže jejich motivace bude určitě velká. První kolo bývá vždycky rozpačité. Nikdy nebývá výkon hned uhlazený. Věřím, že k tomu utkání přistoupíme zodpovědně a dokážeme ho zvládnout. Náš cíl je jasný. Vstoupit do soutěže vítězstvím.


Sestava na první utkání...

Sestava se v průběhu přípravy celkem konsolidovala. Výhodou je, že všichni hráči, kteří tu hrají, jsou velmi kvalitní a určitě v průběhu dlouhé sezóny dostanou všichni šanci. Na každé utkání se snažíme postavit vždy hráče, kteří jsou aktuálně v nejlepší formě. O sestavě na Znojmo máme z velké části jasno. Teď jen musíme počkat na zdravotní stav hráčů.


Pozvánka na sobotní domácí utkání...

Budeme se snažit hrát aktivně, ofenzivně a věřím, že právě to je pozvánka pro všechny diváky. Pevně věřím, že naše hra bude pro fanoušky radost a budou z utkání odcházet spokojení. Samozřejmě herní projev musí být podpořený výsledkem. Proto naší snahou bude dobrým výkonem zvítězit.

Facebook

po 22.11.

V klubovém fanshopu jsou aktuálně naskladněny dětské náramky 💪🔴⚪️

ne 21.11.

Dnešní dohrávka dorostenců 🔴⚪️

po 15.11.

💪🔴⚪️

so 13.11.

V posledním zápase jsme zvítězili a přezimujeme na prvním místě tabulky MSFL...

so 13.11.

Dnešní výsledky dorostu 🔴⚪️

so 13.11.

💪🔴⚪️

pá 12.11.

V době sobotního utkání mužů bude otevřena klubová prodejna u vchodu stadionu...

po 8.11.

Vážení příznivci klubu SK Hanácká Slavia Kroměříž,Rádi bychom...

ne 7.11.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

so 6.11.

Venkovní výhra mužů 💪🔴⚪️

pá 5.11.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

pá 5.11.

Muži hrají v sobotu venku proti FC Vratimov 💪🔴⚪️

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

pá 26.11.

Trénujeme, starší přípravka

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

út 11.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

st 23.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

po 1.6.

Triangl U11, r. 2010

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

čt 8.7.

Trenér Červenka o přípravě

Broňa Červenka hodnotí dosavadní průběh letní přípravy mužů

Všechny rozhovory ›