Obecně o mládeži klubu

Jedním z hlavních cílů a úkolů strategie vedení a celého klubu je práce s fotbalovou mládeží, a to od nejmladších fotbalových přípravek, přes sportovní třídy žáků a dorostenecké kategorie, vychovávat co nejvíce vlastních úspěšných fotbalistů.

Aktuálně je v klubu 14 mládežnických mužstev, což představuje cca 250 hráčů ve věku od 6-ti do 19-ti let a přes 40 členů realizačních týmů.


Výchova hráče v klubu a mládežnické sekce

Základem výchovy hráče našeho klubu je v prvé řadě vychovat plnohodnotného člena naší společnosti se silnými charakterovými a sociálními vlastnostmi pro budoucí život v naší společnosti tak, aby v ní byl šťastný a spokojený. Výchova k úctě ke klubu a všem jeho hodnotám. Na základě těchto sociálních a charakterových vlastností je dalším našim cílem sportovní výchova a rozvoj hráče. Cílem sportovní výchovy je vychovat co nejvíce hráčů pro náš A-tým a těm nejlepším zajistit přechod do prvoligových či druholigových profesionálních týmů a v neposlední řadě vychovat naše hráče pro kluby v našem regionu.

O sportovní výchovu mládeže se starají Sportovní středisko mládeže (dále jen SpSM) a Sportovní centrum mládeže (dále jen SCM), které jsou organizovány fotbalovým svazem (dále jen FAČR) a ministerstvem školství a mládeže ČR (dále jen MŠMT). Pro získání obou těchto statusů musí náš klub zajistit spousty legislativních, personálních, materiálních, finančních povinností, zdrojů a požadavků, které musí klub splňovat, aby mohl tyto statusy získat. Pravidla licence Spsm udělované ročně jsou uvedena zde a pravidla licence SCM udělované ročně jsou uvedena zde. Tímto náš klub patří do širší špičky mládežnické kopané v České republice.


Sportovní středisko mládeže úzce a dlouhodobě spolupracuje se ZŠ Slovan a formou sportovních tříd (od 6 do 9 třídy) náš klub sdružuje až 50 našich fotbalistů na této škole. Čtyři ročníky žáků od U12 až po U15 mají po dobu 4-let až 5 hodin TV týdně v návaznosti na tréninkový proces a s jasně danou strukturou metodické výchovy hráče. Součástí SpSM jsou také přípravkové kategorie dětí, které sdružují více jak 100 dětí kluků a holčiček od kategorií U6 až po U11. O všechny tyto děti se stará tým kvalifikovaných trenérů, kteří musejí splňovat kriteria stanovaná fotbalovým svazem o vzdělávání trenérů. SpSM + přípravky mají 9 hlavních trenérů, 13 asistentů trenérů, 1 trenéra brankařů, 1 kondičního trenéra, 1 fyzioterapeuta. Tito všichni se starají o naše děti 3x až 6x za týden.

Vedoucí trenér SpSM

Mgr. Ondřej Mrázek
(Licence UEFA A)
+420 723 007 480
mrazekondra@seznam.cz


Vedoucí trenér přípravek

David Steiner
(Licence UEFA A)
+420 731 312 768
diediv@seznam.cz


Sportovní centrum mládeže navazuje na SpSM a je vrcholem systému výchovy hráče v ČR. Získání tohoto statusu pro náš klub znamená obrovskou prestiž a závazky vůči FAČR, městu Kroměříž, ZŠ SLOVAN a regionu Kroměřížska. Ve sportovním centru již připravujeme hráče do mužské kopané a je to velmi senzitivní období pro každého chlapce, který se rozhodl i nadále provozovat kopanou. Nároky ve školách a v tréninkovém procesu a zápasech jsou tak obrovské, že spousta nadějných hráčů upřednostní raději nižší úroveň kopané před takovým způsobem výchovy. Ovšem ti hráči, kteří projdou až na vrchol SCM, to je do U19 mají většinou takovou výkonnost, že mohou rovnou nastupovat v mužské kategorii od krajských soutěží po MSFL a ve výjimečných případech i profesionálních klubech a soutěžích ČR jakými jsou aktuálně 1 liga a 2 národní fotbalová liga. Členská základna SCM je zhruba 50 hráčů. V SCM působí 4 hlavní trenéři, 4 asistenti trenérů, 1 trenér brankařů, 1 kondiční trenér, 1 fyzioterapeut. Tito všichni se starají o mladé fotbalisty 4x až 6x za týden.


Vedoucí trenér SCM

Karel Heinz
(Licence UEFA YOUTH PRO)
+420 774 283 970
KarelHeinz@seznam.cz


Jak začít v klubu?

Vážené děti, rodičové, babičky, dědečci, přátelé kopané,

takřka neustále probíhá na stadionu SK Hanácká Slavia Kroměříž, Obvodová 3607, Kroměříž nábor talentované mládeže do těchto věkových kategorií:

- starší přípravka U10 a U11, aktuální ročník narození pro tuto kategorii je uveden na stránce týmů přes odkaz

- dále mladší přípravka U8 a U9, aktuální ročník narození pro tuto kategorii je uveden na stránce týmů přes odkaz

- a mini přípravka U6 a U7, aktuální ročník narození pro tuto kategorii je uveden na stránce týmů přes odkaz

Pokud budete mít zájem přijít mezi nás ozvěte se vedoucímu trenérovi dané věkové kategorie (kontakty na vedoucí trenéry mládeže jsou uvedeny výše).


KODEX MLÁDEŽE SK HS KROMĚŘÍŽFacebook

po 22.11.

V klubovém fanshopu jsou aktuálně naskladněny dětské náramky 💪🔴⚪️

ne 21.11.

Dnešní dohrávka dorostenců 🔴⚪️

po 15.11.

💪🔴⚪️

so 13.11.

V posledním zápase jsme zvítězili a přezimujeme na prvním místě tabulky MSFL...

so 13.11.

Dnešní výsledky dorostu 🔴⚪️

so 13.11.

💪🔴⚪️

pá 12.11.

V době sobotního utkání mužů bude otevřena klubová prodejna u vchodu stadionu...

po 8.11.

Vážení příznivci klubu SK Hanácká Slavia Kroměříž,Rádi bychom...

ne 7.11.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

so 6.11.

Venkovní výhra mužů 💪🔴⚪️

pá 5.11.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

pá 5.11.

Muži hrají v sobotu venku proti FC Vratimov 💪🔴⚪️

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

pá 26.11.

Trénujeme, starší přípravka

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

út 11.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

st 23.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

po 1.6.

Triangl U11, r. 2010

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

čt 8.7.

Trenér Červenka o přípravě

Broňa Červenka hodnotí dosavadní průběh letní přípravy mužů

Všechny rozhovory ›